Leírás
Gerő Zsuzsa munkássága kivételes érték a gyermekrajz pszichológiájának nemzetközi irodalmában. Egyedülálló módon elemzi a gyermek élményeinek elaborációs folyamatait és grafikus kifejeződési sajátosságait, a gyermekrajz esztétikumát és keletkezési folyamatát. Munkái bevezetnek bennünket a gyermekrajz megformálódásának rejtett összefüggéseibe, végigkövetve az érzelmileg telített élmények szövevényes útjait, majd feltárva a gyermekkori motívumok továbbélését a felnőtt élményvilágában is.
Gerő Zsuzsa gyermekrajzzal kapcsolatos, kiterjedt munkássága három fő témát ölel fel:
1) Mitől esztétikus a gyermekrajz?
2) Hogyan jön létre a gyermekrajz esztétikuma?
3) Milyen felnőtté válnak az esztétikusan rajzoló gyermekek?
A könyv Gerő Zsuzsa 1974-ben publikált munkájával megismerteti az olvasót a gyermekrajz esztétikumának lényegével és az elaborációs, azaz élményeket feldolgozó folyamatokkal. A kreatív gyermekek életútjának alakulásáról többszöri és igen részletes utánvizsgálatokkal tájékoztat. Megtalálhatók a kötetben más, gyermekrajzról szóló írások is, valamint (a további tájékozódás segítéséhez) Gerő Zsuzsa gyermekrajzzal foglalkozó írásainak teljes listája.
Vélemények
További ajánlatunk
Mint egy vulkán forrok, és ... MINDJÁRT FELROBBANOK!
Könyvünk megtanítja a felnőtteket (szülők, pedagógusok), hogyan tanítsák meg gyerekeiket vagy épp a rájuk bízott kis méregzsákokat a helyes indulatkezelésre.