Leírás
A tankönyvet használók iskolai előképzettségéhez igazodó módszertani változatosság, a tananyag logikus felépítése, érthető nyelvezet, naprakészség és tudományos megalapozottság, valamint a szerző magas szintű szakmai felkészültsége jellemzi a feladatokkal, szemléletes ábrákkal ellátott kiadványt.
A tankönyv azzal a céllal készült, hogy a legújabb tudományos-szakmai eredményekre támaszkodva segítse a társadalomismeret tantárgy elsajátítását, megértését. Fontos, hogy a
szociális területen dolgozók képesek legyenek a konkrét, gyakorlati helyzetekben felismerni a megjelenő probléma társadalmi összefüggéseit, megismerjék a mai magyar társadalom jellemzőt, eligazodjanak a problémák között, továbbá hogy a gyakorlatban is tudják alkalmazni ezen ismereteket. A legfrissebb adatokat tartalmazó táblázatokkal, diagramokkal, ábrákkal gazdagon ellátott kiadvány érdekes olvasmány lehet a segítő szakma bármely szakmacsoport szakképzéseiben résztvevőknek. Ajánljuk mindazoknak, akik nem közömbösek a mai magyar társadalom aktuális problémái – a gyermekszegénység, a munkanélküliség, a hajléktalanság és a cigányság hátrányainak halmozódása – iránt, és szeretnék minél jobban megérteni a mai magyar társadalomban körülöttünk zajló folyamatokat.
Tartalomjegyzék:
1. A társadalom és a társadalmi jelenségek
2. A társadalmi egyenlőtlenségek okai és
következményei
3. A mai magyar társadalom
4. A társadalom megismerésének módszerei
5. Értelmező szótár
Vélemények
További ajánlatunk
Szociálpolitikáról alapfokon (NS-2105691221)
A Szociálpolitikáról alapfokon című tankönyv a szociális gondozó és ápoló szakképzés számára készült, de ajánlható mindenkinek, aki a szociálpolitika iránt érdeklődik.
Szociális munka (NS-2105711210)
A reális énkép szerepe a szociális segítésben (NS-17100291210)
Szakmai együttműködés és segítő kapcsolat (NS-2105691213)
Fő cél a szakmai önismeret fejlesztése és annak tudatosítása, hogy a szociális szakember számára a személyiség munkaeszköz.