Leírás
Az esetfelvetésekkel bevezetett fejezetekre a válaszok a szakmai információtartalomban megtalálhatók, illetve a fejezetekben lévő gyakorlatok és feladatok elvégzésével fejleszthetők a képzésben résztvevők készségei, képességei és kialakíthatók speciális szakmai kompetenciái. A segítő, miközben a segítségre szorulóval együtt dolgozik, óhatatlanul is saját személyiségét használja munkaeszközéül. Fontos a privát szféra erősítése, így a segítő elkerülheti az azonosulást a hivatással, intézménnyel, klienssel. Fő cél, hogy a feszültségek hordozása miatt megjelenő kiégést megelőzze a segítő foglalkozású szakemberek személyisége karbantartásának egyik lehetséges módja, a szupervízió segítségével, amely a szakmai tudatosságot, és a személyiség védelmét is szolgálja.
Tartalomjegyzék:
1. Önismeret, önismeretfejlesztés
2. Társismeret, szakmai önismeret, segítői
motivációk
3. A segítő szakma hatása a személyiségre,
önvédelmi technikák, rekreáció
4. A kiégés jelei, folyamata és kezelési technikái
5. Feladatok megoldása
6. Minilexikon
7. Mellékletek
8. Felhasznált irodalom
9. Ajánlott irodalom
Vélemények
További ajánlatunk
Szociálpolitikáról alapfokon (NS-2105691221)
A Szociálpolitikáról alapfokon című tankönyv a szociális gondozó és ápoló szakképzés számára készült, de ajánlható mindenkinek, aki a szociálpolitika iránt érdeklődik.
Szakmai együttműködés és segítő kapcsolat (NS-2105691213)
Fő cél a szakmai önismeret fejlesztése és annak tudatosítása, hogy a szociális szakember számára a személyiség munkaeszköz.