A szakkönyvben a szerzők összegyűjtötték azokat a témaköröket, amelyekkel általánosan az óvodákban foglalkoznak, és matematikai témákkal társították őket. Ez lehet az egyik legeredményesebb módszer a gyermekek érdeklődésének felkeltésére és a matematika megszerettetésére. A mesélés során – a matematikai készségeket fejlesztő, vidám feladatok közben – szinte észrevétlenül fejlődnek a gyermekek ismeretei. A mesékbe ágyazott interaktív kérdésekre mérést, összehasonlítást végeznek, s így tapasztalatokat szereznek a geometria körében, a szimmetrikus alakzatok területén stb.
A sorozat első kötete olyan játékos feladatokat tartalmaz, amelyek az érzékelés-észlelés, a figyelem, az emlékezet és a gondolkodás, tehát az értelmi képességek eredményes fejlesztését teszik lehetővé. Ezek azok a képességek, amelyeket az iskolakészültség megállapításakor is mérnek, mivel csak optimális szintre történő fejlesztésükkel lehet eredményes a tanulás.
A sorozat második kötetében kaptak helyet azok a feladatok, amelyek az írásmozgás fejlesztését teszik lehetővé. A gyermekek elsősorban a különböző betűelemek alakítását gyakorolhatják ráírással, hiányos rajzok kiegészítésével, másolással, vonalközbe helyezéssel.
A sorozat harmadik kötete olyan játékos, ugyanakkor életszerű feladatokat tartalmaz, amelyek a relációszókincs, az elemi számolás és a tapasztalati következtetés fejlesztését teszik lehetővé. Az első kötetben bemutatott képességterületekhez hasonlóan az iskolakészültség megállapításakor ezeket is mérik, mivel ugyancsak az eredményes tanulás feltételei.