“A kiadvány a legjobb időzítéssel vállalkozott arra, hogy a szakképző intézmények számára szakmai segítséget nyújtson a 2020-ban hatályba lépett új szakképzési jogszabályok értelmezéséhez és alkalmazásához. Szakirányú oktatás, ágazatialapképzés, technikum, szakmajegyzék, képzési és kimeneti követelmények, programtanterv: csak néhány azok közül az új fogalmak közül, amelyeket a 2020/2021-es tanévtől kezdődően kell megtölteni a megfelelő tartalommal. A kiadvány hiánypótló jellegét erősíti, hogy a szakképzési és köznevelési rendszer különválása, a régi és az új típusú szakképzés közötti több tanéven át tartó átmenet még számos kérdést vet fel és jelent kihívást, melyek legnagyobb részét felkészültszakértők igyekeznek megválaszolni.”
Ebben a kötetben bemutatjuk az iskolatitkári gyakorlatban a hagyományosan bevált módszereket, de emellett kevésbé általánosan használt lehetőségekre, sőt egészen új kommunikációs lehetőségekre is ráirányítsuk olvasóink figyelmét.
A Minőségmenedzsment mindenkinek című könyvet valóban mindenkinek szánták a szerzők: minőségüggyel foglalkozó munkatársaknak, gyakorló szakembereknek, minőségügyi vezetőknek, minőségellenőröknek, a minőségmenedzsmenttel csak most ismerkedőknek, hallgatóknak, a téma iránt érdeklődőknek.
Sorozatunk célja, hogy a köznevelés struktúrájában segítsünk hangsúlyosabban megjeleníteni a kiemelt figyelmet, különleges bánásmódot, ezen belül a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel (BTM, BTMN), illetve a sajátos nevelési igényű (SNI) gyermeket, és a megsegítésüket.