Leírás
Földrajzi atlasszal már korábbi tanulmányaid során is találkozhattál (pl. Első atlaszom). A történelmi atlasz azonban kicsit más! Térképei a régi korok országait, birodalmait, a történelem fontos eseményeit (pl. csatákat, hadjáratokat) ábrázolják, és bemutatják az adott korok kultúráját, gazdaságát is. Képei eseményeket, eszközöket (pl. közlekedési eszközök, fegyverek), fontos épületeket, jellegzetes öltözeteket jelenítenek meg.
Színek jelzik az atlasz lapszélein a történelmi korokat: ŐSKOR , ÓKOR , KÖZÉPKOR , (KORA) ÚJKOR , ÚJKOR , JELENKOR .
Oldalpárt alkotnak – néhány kivételtől eltekintve – az egyetemes és a magyar történelem térképei. A kistérképek koronként ábrázolják az adott időszak néhány fontos eseményét, jelenségét (pl. csaták, nemzetiségi és várostérképek).
Jótanácsok:
A tartalomjegyzék segíti a keresett térkép megtalálását.
A helynévmutató betűrendben tartalmazza a térképek helyszíneit (országok, területek, települések), így azokat könnyen megkeresheted.
A képes időrendi tábla használata segíti az események, személyek
elhelyezését a történelmi korokban.
A címek meghatározzák a térképek témáját és az ábrázolt időszakot.
A jelmagyarázat alapján értelmezheted a térképeken lévő különböző jeleket (pl. csata, útvonal, meghódított terület, nemzetiségek).
Mindig vesd össze az atlasz térképeivel a tankönyvi, munkafüzeti térképeket!
Jó munkát, élményszerű feldolgozást kívánnak: az atlasz készítői
Vélemények
További ajánlatunk
Történelmi Atlasz (MS-4115U)
Történelem 5. (MS-2655U)
Az erkölcsi értékek közvetítése - a család szerepe, más népek és etnikumok tisztelete, a hősiesség, a becsület, a békére törekvés - végig hangsúlyt kap a kötetekben.