Ár:
2.290 Ft (2.181 Ft + ÁFA)
Kiadói cikkszám: 9789638620316
Cikkszám: 9789638620316
Diszlexiás gyermekek komplex fejlesztő programja, a habilitációs programcsomag olvasást és helyesírást fejlesztését szolgáló harmadik része.
Elérhetőség: Raktáron
Kiadó: Logopédia Kiadó
Kiadási év: 2006
Menny.:db

Leírás és Paraméterek

Diszlexiás gyermekek komplex fejlesztő programja, a habilitációs programcsomag olvasást és helyesírást fejlesztését szolgáló harmadik része. A könyv a szerző több évtizedes diagnosztikus és terápiás munkája eredményeként született az ilyen nehézségekkel küzdő felső tagozatos és középiskolás fiatalok számára. A legtöbb feladatgyűjtemény a 6-10 éves korú gyermekeknek szól, s logopédiai ellátásuk is szervezettebb. A kiadvány – terjedelmének lehetőségei szerint – azt a hiányt pótolja, mely a nagyobb korosztályok fejlesztését, a logopédus irányította foglalkozások vezetését teszi hatékonyabbá. A program öt nagy területre terjed ki: vizuális percepció, nyelvtani anyag feldolgozása, értő olvasás, nyelvi kreativitás és gondolkodás, szókincs. Ezek egymásba fonódása, egymásra hatása, együttes gyakorlása a tanulási teljesítmény javulását eredményezi. A játékos-gondolkodtató feladatok, pontos instrukciók által szülő segítségével, vagy akár önállóan is gyakorolhat a tanuló.