Leírás
A 2007-ben megjelent modulrendszerű szakképzés által meghatározott alapozó ismereteket az építőipari szakmák valamennyi tanulójának el kell sajátítania. Ezek megszerzéséhez, illetve oktatásához nyújt segítséget az Építőipari közös feladatok c. könyv. A könyvben az építési tevékenység során felmerülő alapfogalmakat, alapvető rajzi, szakmai számítási, anyagtani ismereteket, tervfajtákat, eszközöket stb. foglaltuk rendszerbe. A fejezetek végén olvasható feladatok a tanítás és a tanulás során is hasznosak, hiszen az elméleti ismeretek használatára kényszerítenek.
A kiadvány részei egymásra épülnek: a geometriai alapműveletek bemutatása után geodéziai fejezet következik. Ebben az építési folyamat során legfontosabb viszonyítási pontok, egyenesek, nevezetes szögek kitűzésének módszereivel, eszközeivel foglalkozunk. A különböző műveletek elképzelését, megértését számos ábra segíti. Ezután az építési tevékenység dokumentumait vesszük sorra, a minden szakember számára elengedhetetlen vázlatkészítésről külön fejezet szól. A könyv középső részében az építési helyszínről, szerszámokról, anyagokról, szállítóeszközökről, az egyes szakmák tevékenységi köréről, szervezési feladatairól találhatók alapvető tudnivalók.
A könyvben a legnagyobb hangsúlyt az épületszerkezeti ismeretek kapták. Az anyagok fajtáit, tulajdonságait két fejezetben tárgyaljuk, az épületszerkezetek típusairól és kivitelezésükről pedig a tankönyv legnagyobb terjedelmű fejezetében, a zárófejezetben olvashatnak az érdeklődők.