Az analízis elemei (MS-2327)
|
Leírás és Paraméterek
Tisztelt Olvasó!
Feladatgyűjtemény-sorozatunk egyedülálló a középiskolai matematika feladatgyűjtemények között. A könyvek felépítése pontosan követi a Sokszínű matematika tankönyvcsalád köteteinek szerkezetét, így akik ezekből a tankönyvekből tanulnak, közvetlenül alkalmazhatják az órai munka és az önálló gyakorlás, sőt az érettségi felkészülés során is.
A feladatok nagy számának és változatosságának köszönhetően a tanulók bőségesen találnak a maguk számára kitűzött szintnek megfelelő gyakorlási lehetőséget. Igy a tankönyveket és a feladatgyűjteményt együtt használva kellő jártasságot szerezhetnek a feladatmegoldásban.
Az egyes fejezetek végén található Vegyes feladatok áttekintést adnak az adott fejezet anyagából, ezért jól segíthetik az átfogóbb számonkérés előtti felkészülést.
A feladatok nehézségének jelölése:
Minden fejezetben három különböző szintre bontva találjuk a feladatokat:
6028 Gyakorló feladatok: olyan feladatok, amelyek — akár a tanórákon, akár házi feladatként — elősegítik a megtanult ismeretek elmélyítését. (narancssárga színű feladatsorszám)
6135 Emelt szintű feladatok: az emelt szintű érettségire való felkészülést segítő problémák, melyek nemcsak megoldásuk nehézségében különböznek az előzőektől, hanem felvillantják a matematika szépségét is. (bordó színű feladatsorszám)
6204 Kiegészítő feladatok: az érettségi szintjét meghaladó feladatok. (Na színű feladatsorszám)
A feladatok sorszámozása
Könyvünk a Sokszínű matematika 9—12. feladatgyűjtemények sorozatának befejező tagja. A sorozathoz illeszkedik a feladatok számozása is, amely ebben a kötetben a 6001-es sorszámmal kezdődik.
Megoldások
A feladatgyűjtemény minden feladat megoldását tartalmazza. A gyakorló feladatok esetén csak a végeredményt közöljük, más esetekben pedig annyira részletezzük a megoldásokat, amennyire azt pedagógiai szempontból szükségesnek tartottuk.
A kitűzött feladatok megoldásához jó munkát és jó tanulást kívánunk!